Дата и час: Съб Юли 31, 2021 9:20 am

Здраве и Имунизации

Хомеопатия

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Хомеопатия

Мнениеот dany_dk » Пет Окт 22, 2010 11:42 am

Здравейте, интересува ме какво е мнението ви за хомеопатията и използването и при деца? Резултатите задоволителни ли са, след курса на лечение? Има статии в интернет, но несмея да прилагам лечение на детето ми, без консултация със специалист.
dany_dk

Re: Хомеопатия

Мнениеот stoykov » Пет Окт 22, 2010 5:43 pm

Много актуална тема за която се изписаха хиляди статии.
Много на кратко:
1.Фармацевтиката е най-печелившия бизнес в света и доходите само на 2-3 големи фармацевтични компании надхвърлят в пъти световните доходи от наркотици,оръжие и проституция.
2.Почти в цял свят, обикновения пациент не може да си купи никакво лекарство от аптека без рецепта(с много малки изключения).За да има рецепта,трябва да се посети лекар.В европа например ,за това се чака с дни независимо от оплакванията и струва пари .
3.Някой блестящ маркетингов директор на някоя фармацевтична компания намира нишата в бизнеса и шанса да се продават "лекарства" за "всякакви" болести без рецепта,НО ТЕЗИ ЛЕКАРСТВА ТРЯБВА ДА СА НАПЪЛНО БЕЗОПАСНИ ЗА ДА НЕ СТАНЕ БЕЛЯ!
И хоп-възниква ВЪЛШЕБНАТА ХОМЕОПАТИЯ с основно мото "Ако не помогнем ,то поне да не навредим".Помощта е с плацебо ефект,но вредата е реална и косвена от закъсняло истинско лечение.
4.Започват да се обучават лекари в "новата наука",които също усещат празната ниша в бизнеса и привличат безброй пациенти, които "не искат да се тровят с обикновени лекарства " и "искат да живеят здравословно".
Какво всъщност е хомеопатията:
Хомеопатичните медикаменти използват деривати от флората, фауната и минералите, които след това се разреждат, според Световната здравна организация,в някои случаи разреждането достига такава степен, че практически е невъзможно да се открие и молекула от първоначалната субстанция, посочва СЗО.Тъй като става въпрос само за вода, това няма никакъв терапевтичен ефект.
Ето някои цитати от водещи световни медицински издания:
Световни учени, както и редица лекарски сдружения осъдиха хомеопатията като медицински "абсурд" и призоваха лекарите да не се занимават нея.

"Не можем да не бъдем дълбоко озадачени" от факта, че хомеопатията печели популярност сред лекарската общност .
"Хомеопатията не признава науката"
"Аргументите в подкрепа на хомеопатията нямат никаква научна основа и са просто абсурдни"
Ще спра до тук ,и ще ви кажа ,че почти ежедневно "бера плодовете на вълшебната хомеопатия" от закъсняло лечение,като не рядко има пряко застрашаващо живота състояние, и когато става въпрос за деца лекаря не може да остане безразличен.
Както казват старите хора:"Всеки си шета на акъла"
stoykov
Site Admin

Мнениеот dany_dk » Съб Окт 23, 2010 10:55 am

Благодаря за изчерпателния отговор, който със сигурност е на база дългогодишен опит. Преди няколко години, гледах предаване по Discovery. Обясниха обстойно начина на произвидство на хомеопатичните лекарства и че накрая остава чиста вода. Това, което ме впечатли е факта, че лекуват животни с подобни препарати. Невероятното е, че лекуват овцете при слепота и проглеждат, както и конете при окуцяване. Разбирате, че след всичко това, не е възможно човек да не си зададе въпроси.
dany_dk

Мнениеот stoykov » Нед Окт 24, 2010 10:02 am

Много интересен пример.Аз също съм попадал на подобни примери с животни при които плацебо ефекта е изключен,НО има няколко основни момента. Много хора бъркат хомеопатията с фитотерапията ,която е на база екстракти от различни растения и билки и определено има ефект.Още повече ,че над 50% от съвременната фармакология почива на фитотерапията и на различни билки и растения доказали своя ефект през вековете.Втория важен момент е източника на инфорфамация. В нета е пълно с хиляди примери ,но до момента не съм срещал подобни публикации в сериозни медицински издания и сайтове, а да не забравяме ,че хомеопатията се използва и назначава от лекари.При такива градниозни доказани успехи със сигурност това ще е водеща новина с месеци на ред.Ще съм благодарен ако ми пратите линк към към подобна сериозна публикация,защото до момента не съм попадал на такава в нета.
stoykov
Site Admin

Мнениеот dany_dk » Пон Окт 25, 2010 11:09 am

За съжаление нямам възможност да Ви пусна линк от подобна медицинска публикация. В интерес на истината, никога не съм посещавала подобни сайтове, понеже информацията ще тече едностранно :D (нама да ги разбера). Но понеже вече разговарям със специалист, който ги разбира, се възползвам от възможноста да свали информацията на достъпен за мен език. Затова, моля, не се учудвайте на въпросите ми.
dany_dk

Назад към Здраве и Имунизации