Дата и час: Съб Юли 31, 2021 9:37 am

Здраве и Имунизации

Ваксиниране при смяна на местожителството

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Ваксиниране при смяна на местожителството

Мнениеот lqstovi4ka » Пет Сеп 27, 2013 12:01 pm

Здравейте! Пиша ви от Испания. Преди няколко месеца родих своята дъщеря тук и за сега всичко е прекрасно. Кърмим се, скоро започнахме и със захранването. Сега на 30 тя навършва 6 месеца. Има си имунизационен паспорт с наименованията на ваксините, които се поставят. Леко е вдигала температура.
Към средата на октомври се прибираме в България за постоянно и съм много обезпокоена относно ваксините, които са и слагали тук и ще и сложат там. Не знам дали няма да се получи някоя реакция, защото фармацевтичните компании, които създават медикаментите са различни... постоянно чета за здрави деца, които се разболяват много сериозно след ваксиниране...
Доктор Стойков, бихте ли ми дали някаква информация относно това. Има някои известни разлики между имунизационния календар на България и Испания, за това кога се поставят самите ваксини. Какво е вашето мнение?

Много ви благодаря!
Чиста в мислите си, умна в живота. Красотата на жената се мери не в таланти, както златото, не в карати, а в благородството й.
lqstovi4ka

Назад към Здраве и Имунизации