Дата и час: Съб Юли 31, 2021 7:54 am

Здраве и Имунизации

ваксините и колко вредни могат да бьдат те

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

ваксините и колко вредни могат да бьдат те

Мнениеот Гост » Нед Авг 01, 2010 4:47 pm

Напоследьк много често се сбльсквам с родители които са против ваксинирането на техните деца.Защо ваксините внасят такава несигурност?С какво те могат да навредят на нашите деца?
Гост

Re: ваксините и колко вредни могат да бъдат те

Мнениеот stoykov » Вто Авг 03, 2010 9:06 pm

Несигурноста идва от невежество,а специализирана информация не се получава от форуми и трудове в стил "Световна конспирация".Специализираната медицинска информация и статистика е скучна и много по-забавно е да обсъдиш проблема в някой форум, дори срещу теб да стои кварталния параноик,който не е прочел една книга през живота си.Ваксините са необходимото зло, без които детската смъртност щеше да е десетки пъти по-голяма.Благодарение на тях са ликвидирани в световен мащаб болести като Вариола,които са с над 80% смъртност. Видяхте какво направи по-безобидното Морбили тази зима.Епидемията в Българияя струваше над 18 милиона,а истинската смъртност не бе обявена официално никъде, която е приблизително 10 на 3000 заболели и още толкова с трайни неврологични промени.Знаете ли какъв е процента на стерилитета при момчетата прекарали Паротид и какво се ражда ако бременна жена е в контакт с Рубеола? Полиомиелита взе над 170 детски живота миналия месец в бивша съветска република,а България е близо и неимунизирани колкото поискаш.Изхода от това заболяване е смърт или инвалидизиране за цял живот.Звучи доста зловещо ,но това са истинските факти и разсъждения от типа "на мене няма да се случи" са най-малкото нелепи,защото става въпрос за здравето и живота на нашите деца,а отговорноста за това имат родителите. Да, рискове има и те са официално обявени,като процент и вид ранни и късни постваксинални реакции,постваксинален полиомиелит,Бецежит и др.Не оставайте с впечатление ,че съм най-заклетия привърженик на ваксините,дори повече отричам, отколкото препоръчвам,но това е много дълга тема,за която подготвям публикация в менюто "Съвети и статии". Мина модата на раждане със Секцио и на ранното отбиване от кърма,ще мине и тази,но на каква цена?
stoykov
Site Admin

Re: ваксините и колко вредни могат да бьдат те

Мнениеот Гост » Пон Авг 30, 2010 11:14 am

много съм ви благодарна за отговора д-р Стойков!
Ние родителите искаме най-доброто за нашите деца.Но понякога не сме запознати много добре със здравните проблеми и как да предпазим децата си от тях и си мислим ,че нашето невежество може да им навреди..
още веднъж БЛАГОДАРЯ за изчерпателният отговор!
Гост

Мнениеот Steli » Пет Окт 01, 2010 7:49 pm

Може ли да се дава Респивакс когато детето е настинало, има сополи и зачервено гърло без температура?
Steli

Мнениеот stoykov » Нед Окт 03, 2010 5:35 am

Да,може. Курса се спира само при много високи температури и стомашно чревни инфекции с повръщане и диария.
stoykov
Site Admin

Мнениеот Гост » Вто Окт 26, 2010 11:23 am

Отново имам един въпрос към д-р Стойков:
Синът ми е на 14 месеца и в петък на 22.10 му бе бита ваксината :''meningitec''(meningococcal C).. Няколко дена СЛЕД това ми казаха, че детето трябвало да бъде захранено с яйце(белтък и желтък)за алергична реакция..преди да бъде бита ваксината...Аз НЕ бях му давала белтък до тогава(само желтък)....дали има значение това?!и ако една ваксина има някаква реакция над организма-до какъв период от време може да се разбере?!

Благодаря Ви предварително!
Гост

Мнениеот stoykov » Вто Окт 26, 2010 4:27 pm

Менингококовата полизахаридна ваксина се прилага над 2 години!? Само при епидемия от менингит по изключение може да се приложи след 6-ти месец. Постваксиналните реакции са местни:оток,зачервяване,болка-появяват се от няколко часа до няколко дни след апликацията и общи:пов.температура,гадене,повръщане,диария-до два дни .Анафилактична(алергична) реакция става от 20-та минута до 2-ри час след апликацията.Има и още няколко странични р-ии които са много малък процент и не ги споменавам.
Началното даване на яйце е все още спорен въпрос. В новата схема е изтеглено след 1 год. и НЯМА НИЩО ОБЩО С ВАКСИНАТА-може би не сте разбрали точно(разбирам,че ако сте били дали яице преди ваксината няма да получи алергична реакция?-Пълни глупости!).А за захранване с яйце, се започва наистина само с твърдосварен жълтък.Прочетете захранването в меню "съвети".
stoykov
Site Admin

Мнениеот Гост » Вто Окт 26, 2010 4:50 pm

Моето притеснение е затова че:''трябвало да захраня детето с яйце преди ваксината да бъде бита,за да видя дали има алергична реакция към белтъка''...имало значение за ваксината?!!!!
сега видях в имунизационният ми календар,че тази ваксина има наиминованието:''meningococcal C Conjudated(men C)..има и още една която е:''meningococcal AC'',между тях трябва да има 6 мес разлика?!!това което пише в имуниз.календар(да допълня живея извън границите на Б-я,незнам дали това има значение в имунизациите?!)

извинявам се за въпросите :oops: ...но в днешно време с тези ваксини и статии в интернет :)съвсем се объркваме :roll:
Гост

Мнениеот stoykov » Сря Окт 27, 2010 1:00 pm

Стана недоразумение с името на ваксината. Мeningococcal C Conjudated(men C)се прави под 1 година ,а другата над 2год.,така,че спокойно. Относно захранването с яйце(белтък) звучи несериозно. В повечето европейски страни проблема с цялата информация при ваксинирането е решен много интелигентно.Преди всяка ваксинация родителите получават подробна листовка в която е обяснено всичко:какво съдържа ваксината,как се прилага,рискове, странични р-ии,от какво предпазва,в какъв процент и много др.Родителите имат достатъчно време да се запознаят с тази информация,да зададат допълнителни въпроси и ако желаят да откажат дадена ваксина. Задължителните ваксини за достъп до детско заведение почти навсякъде са Дифтерия,Тетанус,Коклюш,Полиомиелит и Хепатит В. Всичко останало е екстра.
stoykov
Site Admin

Мнениеот iva mileva » Вто Мар 01, 2011 10:18 am

Здравейте отново! И аз имам един въпрос относно ваксините.Прекарахме ангина,предписаха ни антибиотик,след което получихме алергия към него.Оказа се че нямаме белег от БЦЖ и сега ни се налага проба Манту и евентуално нова ваксинация.Въпроса ми е колко време след проболедуването и алергията може да се направи пробата и евентуално ваксината?
iva mileva

Назад към Здраве и Имунизации